Kategorie
Aktualności TMW

Pożegnanie Wojciecha Gryczyńskiego

Ostanie pożegnanie odbędzie się 25 lutego 2022r. (piątek) o godz. 12,30 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Smętnej we Wrocławiu.

autor zdjęcia: Wojciech Kaczorowski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 18 lutego 2022 roku zmarł po długiej chorobie Wojciech Gryczyński. Znakomity inżynier, człowiek o wielkiej wiedzy technicznej i zaangażowaniu w pracę zawodową i społeczną, bardzo dobry kolega, świetny szef i dobry człowiek. Zawsze życzliwy, ciepły, chętny do pomocy.

Jego pogrzeb odbędzie się 25.02.2022 (piątek) o godz.12.30 na cmentarzu św. Rodziny ul. Smętna we Wrocławiu.

Wojciech Gryczyński urodził się we Wrocławiu 8 grudnia 1945 roku. Należał do grupy 584 dzieci, które urodziły się w naszym mieście w rodzinach polskich. Dzieci Pionierów Wrocławia, znanych pod nazwą Wrocławianie 45, były zawsze traktowane ze szczególną atencją. Ich pierwsze spotkanie odbyło się w roku 1955 w ratuszu. Od roku 1956 opiekę nad grupą przejęło świeżo utworzone Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Z Wrocławiem związał się na zawsze. Wrocław był jego pasją. Jako społecznik był liderem Towarzystwa Miłośników Wrocławia. W latach 1991-1995 i 1999 -2013 prezesem Zarządu TMW, a od roku 2013- honorowym prezesem TMW. To on w 2016 r. odebrał w imieniu TMW Dolnośląski Klucz Sukcesu dla najlepszej organizacji pozarządowej na Dolnym Śląsku.

Dwadzieścia dwa lata swojego zawodowego życia poświecił pracy w samorządowych jednostkach Wrocławia

i Dolnego Śląska. W latach 1994-1998 oraz 2001-2011 pracował w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Zajmował stanowisko kierownika działu, a następnie zastępcy dyrektora wydziału. Prowadził wiele projektów realizowanych w ramach inicjatyw lokalnych na wrocławskich osiedlach. Nadzorował gospodarkę komunalną miasta oraz jednostki organizacyjne, takie jak Zarząd Cmentarzy Komunalnych, Zarząd Dróg i Komunikacji (obecnie ZDiUM) czy Miejski Ogród Zoologiczny. W latach 1998-2001 był zastępca dyrektora MOSiR Zachód. W tym czasie nadzorował pracę obiektów zarządzanych przez MOSiR, m.in. kąpielisk przy ul Wejherowskiej i Glinianek oraz walnie przyczynił się do budowy Hali Orbita. W latach 2004-2008, współpracując w imieniu miasta Wrocławia z prowadzącą budowę Aquaparku spółką Wrocławski Park Wodny, uczestniczył aktywnie w nadzorowaniu jego budowy. W latach 2011- 2017, jako koordynator ds. budowlanych w spółce „Nowy Szpital Wojewódzki” , brał udział w realizacji nowego szpitala przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu – od etapu projektowania poprzez etap budowy do momentu jego pełnego wyposażenia. Szpital jest obecnie użytkowany przez Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka.

Aktywnie działał też w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Przez wiele lat był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Był w tej działalności niebywałe pracowity, rzetelny, wytrwały, a przy tym skromny. Zawsze pracował dla chwały miasta, a nie swojej. W jego działaniach nie było rzeczy nie możliwych, zawsze znalazł najlepsze wyjście z trudnych sytuacji.

Zapamiętamy Wojtka jako wesołego, uśmiechniętego, życzliwego i pełnego energii człowieka. Przez wiele osób zapamiętany zostanie też jako nienagannie ubrany dżentelmen – w dobrze skrojonych garniturach – „Nasz Wojtek”.

Wojtku – za wszystko co zrobiłeś dla Wrocławia – dziękujemy. Zostanie po Tobie ogromna pustka.

Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji na cmentarzu.

Przyjaciele