Wielka Nagroda Wrocławia

Towarzystwo Miłośników Wrocławia, w imieniu organizatorów konkursów „Wielkiej Nagrody Wrocławia” informuje, że:

Jury XXXI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wrocław – moje miasto” 2022r.

Temat: Odkrywamy tajemnice miasta : Dawna architektura przemysłowa Wrocławia

przedstawiło laureatów:

I miejsce

Lena Mech SP 44;

Nikola Wrzesińska SP 50;

II Miejsce

Natalia Rosiek SP 91;

Natalia Szustak SP 81;

Milena Jabłecka SP 50;

Milena Gończ SP 82;

III miejsce

Anton Doroshuk SP 1;

Hanna Nowak SP 76;

wyróżnienia:

Oliwia Kwiatkowska SP 20;

Iwo Wolański SP 83

Ignacy Cichy SP 83;

Julia Chlebowska SP 83;

Apolonia Hanna Hutnik SP 91;

Marlena Różaniecka SP 25;

Antonina Kazimierowicz SP 43;

Arina Bohdanowa SP 90

Yaryna Shutenko SP 37

eliminacje międzyszkolne XXXI edycji Konkursu Wiedzy o Wrocławiu odbędą się
6 kwietnia 2022r. o godz. 12,00
w Szkole Podstawowej nr 44, im. Jana III Sobieskiego
przy ul. Wilanowskiej 31 we Wrocławiu.

Towarzystwo Miłośników Wrocławia, w imieniu organizatorów konkursów „Wielkiej Nagrody Wrocławia” informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną oraz nauką zdalną uczniów przewidzianą do 28.02.2022r. Dla konkursów, których termin upływa przed zakończeniem nauki zdalnej przesunięto terminy przejmowania zgłoszeń na 18.03.2022r.

Terminy dla pozostałych konkursów pozostają bez zmian.

Towarzystwo Miłośników Wrocławia pragnie poinformować o ogłoszeniu

XXVII EDYCJI WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA

Tematem przewodnim konkursów w 2022r.

pn. „Odkrywamy tajemnice miasta”

jest Dawna Architektura Przemysłowa Wrocławia

Regulaminy poszczególnych konkursów do pobrania poniżej

Szkoły zainteresowane Konkursami prosimy o kontakt z Towarzystwem Miłośników Wrocławia e-mail: tmw@tmw.com.pl. Regulaminy zostały rozesłane również do sekretariatów szkół.

LAUREACI XXXI KONKURSU WIEDZY O WROCŁAWIU „WROCŁAW, MOJE MIASTO” 2021

klasy 4-6

I miejsce: Michalina Wysocka SP 1;

II miejsce: Marcel Magierowski SP nr 37;

III miejsce: Maja Wójcik SP nr 20;

IV miejsce Kacper Kowalski SP nr 83;

V miejsce: Anna Maria Mykuliak nr 1;

klasy 7-8

I miejsce: Piotr Kowalski SP nr 43;

II miejsce: Piotr Waśków SP nr 43;

III miejsce: Karol Gąsior SP nr 44;

IV miejsce: Jakub Górski SP nr 37;

V miejsce: Radosław Jóźwiak SP 44;

VI miejsce Klara Krasoń SP 37;

Laureaci XXI Powiatowego Konkursu Wratislavia Sacra

Szkoły podstawowe

I miejsce: Piotr Kowalski SP 43;

II miejsce: Anna Klonecka SP 91;

Franciszek Basiński SP 15;

IV miejsce: Marcel Magierowski SP 37;

V miejsce: Anna Maria Mykuliak SP 1;

Szkoły ponadpodstawowe

I miejsce

Anna Mateusiak, Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

LAUREACI XXVI edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego

miejsce I: Filip Łazarewicz , SP nr 5

miejsce II: Zofia Derbis SP nr 25

miejsce III:Maja Tomaszewska SP nr 37

wyróżnienia:    Zuzanna Szczycińska SP nr 25

                        Leszek Żak SP nr 5

                        Igor Matłosz SP nr 5

XXX edycji KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Ogrody i Parki Wrocławia” :

miejsce pierwsze: Lena Mech, SP nr 44;

miejsce drugie: Hanna Moedler, SP nr 103;

miejsce trzecie: Maja Beda, SP 25 /Judyta Lasecka, SP 44;

wyróżnienia: Hanna Chruścińska, SP 113;

Zuzanna Karmelita, SP 25;

Maria Łucarz, SP 113

XXIX edycji KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Wieże Wrocławia”

miejsce pierwsze: Milena Jabłecka, SP nr 50;

Hanna Łocan, SP nr 19;

miejsce drugie: Tymoteusz Bem, SP nr 25;

Małgorzata Orska, SP 10;

miejsce trzecie: Nikola Wrzesińska, SP 50;

wyróżnienia: Paullina Koźlik, SP 76;

Hanna Jankowska, SP 51;

XXVI edycji KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Ogrody i Parki Wrocławia”

miejsce pierwsze: Stanimir Liberski, SP nr 15;

miejsce drugie: Krzysztof Gottried, SP nr 44;

miejsce trzecie: Maja Rękas, SP 19;

wyróżnienia: Piotr Kowalski, SP 43;

Dawid Chomicki, SP 25;

Olena Bajsarowicz, SP 44

XX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

„WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WROCŁAWSKICH POETÓW”

I miejsce

Kamil Starczewski, zawiersz Tadeusza Różewicza „W środku życia” – ZSP nr 3 SP nr 10

II miejsce

Zofia Puzio , za wiersz Tadeusza Różewicza „Od jutra się zmienię” – SP nr 34

III miejsce

Zuzanna Laskowicz , za wiersz Andrzeja Waligórskiego „List w sprawie polonistów” – SP nr 44

Wyróżnienie:

Jadwiga Kempińska, za wiersz Tadeusza Różewicza
SP nr 81

Laureaci XVI konkursu na prezentację multimedialną

„Parki i ogrody Wrocławia”

I miejsce  Aleksander Porębny sp 113

II miejsce Natalia Paszkowska sp 37

III miejsce Patryk Gulbierz sp 90


IV miejsce Barbara Koptaś sp 68

V  miejsce Joanna Gielniewska sp 76


wyróżnienie: Julia Szkotak sp 37

wyróżnienie: Natalia Domaradzka sp 90

wyróznienie: Aleksander Stachura sp 25

WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY ORAZ ZAPRASZAMY PO ODBIÓR DYPLOMÓW DO SIEDZIBY TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW WROCŁAWIA , UL. Odrzańska 39/40 (kamieniczka „Małgosia”) OD 08.06.2021r.

Towarzystwo Miłośników Wrocławia pragnie poinformować, że za zgodą organizatorów niżej wymienionych konkursów  tj:  

* XXX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wrocławiu „Wrocław, moje miasto”
* XXX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wrocław, moje miasto”
* XXVII Rajd Szlakami Zabytków i Miejsc Upamiętnionych* XX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”
* XXI Powiatowy Konkurs „Wratislavia Sacra”

W pliku Wrocław, są terminy konkursów Wielkiej Nagrody Wrocławia

terminy  przesyłania zgłoszeń lub prac w tych konkursach zostają przesunięte na dzień  31 marca 2021 r.

Zgoda Rodziców – jeśli macie Państwo problem z pobraniem to prosimy dać znać na maila tmw@tmw.com.pl prześlmy wersję edytowalną na maila.