Zabytkowe tramwaje

Tramwaj „Jaś i Małgosia ” (typ L H rok produkcji -1901 ) zabierający jednorazowo do 50 osób. Nazwa wozów nawiązuje do kamieniczek usytuowanych w północno – zachodnim narożniku Rynku gdzie m. in. znajduje się siedziba Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Tramwaj „Jaś i Małgosia ” ze względu na swój zabytkowy charakter bardzo często bierze udział w paradach i pokazach organizowanych przez różne organizacje we Wrocławiu. Autobus”Fredruś” (typ „Jelcz ” odkryty), który zabiera 45 osób. Nazwę tę wybrano z wielu propozycji profesora Bogdana Zakrzewskiego, wielkiego znawcy dzieł Aleksandra hrabiego Fredry. Spod jego pomnika w rynku początkowo zawsze wyruszał „Fredruś” z turystami. Tramwaj „Strachotek” ( typ 102 Nd) rok produkcji 1974) Nowy nabytek TMW . Nazwę wybrano
wielu propozycji naszych najmłodszych wrocławian. W dniu 27.05.2004 roku pojazdowi, który przez 35 lat woził mieszkańców Wrocławia , nadano imię „Strachotek” (legenda mówi, że dawno temu smok Strachota zamieszkiwał w dzisiejszym Lesie Strachocińskim ). W roli chrzestnych wystąpiły: Ola Magdziarz z Przedszkola nr 49 oraz Ewa Reder z Przedszkola nr 5. Towarzystwo Miłośników Wrocławia oferuje wycieczki po Wrocławiu zabytkowymi pojazdami . Organizuje przejazdy zbiorowe i indywidualne: turystyczne z przewodnikiem, na wesela, kursokonferencje, imprezy sportowe, imprezy i spotkania okolicznościowe.

Zamówienia na wynajęcie prosimy składać:
71-343-77-24
tmw@tmw.com.pl

Cennik: Ważny od 1.07.2022 r.
Jaś i Małgosia – 50 miejsc koszt 800  zł na 2 h przejazdu
Juliusz – 18 miejsc koszt 650  zł na 2 h przejazdu, w remoncie
Mikołaj – 12 miejsc koszt 650  zł na 2 h przejazdu,
Strachotek – 33 miejsca koszt 700 zł ,  2 h przejazdu
Baba Jaga – 16 miejsc koszt 650 zł, 2 h przejazdu

Czas pracy tramwaju i motorniczego liczymy z wyjazdem z zajezdni ul. Kwiska/ Legnicka do powrotu.

Przewodnicy:
j.polski – 125/1h (minimum 2 godziny) ( brutto)
j.obcy – 200/1h (minimum 2 godziny) ( brutto)

Tramwaj „Jaś i Małgosia ” (typ Berolina, rok produkcji zabierający jednorazowo do 50 osób. Nazwa wozów nawiązuje do kamieniczek usytuowanych w północno – zachodnim narożniku Rynku gdzie m. in. znajduje się siedziba Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Tramwaj „Jaś i Małgosia ” ze względu na swój zabytkowy charakter bardzo często bierze udział w paradach i pokazach organizowanych przez różne organizacje we Wrocławiu.

Tramwaj „Strachotek” ( typ 102 Na) rok produkcji 1974) nowy nabytek TMW . Nazwę wybrano wielu propozycji naszych najmłodszych wrocławian. W dniu 27.05.2004 roku pojazdowi, który przez 35 lat woził mieszkańców Wrocławia , nadano imię „Strachotek” (legenda mówi, że dawno temu smok Strachota zamieszkiwał w dzisiejszym Lesie Strachocińskim ). W roli chrzestnych wystąpiły: Ola Magdziarz z Przedszkola nr 49 oraz Ewa Reder z Przedszkola nr 5. Towarzystwo Miłośników Wrocławia oferuje wycieczki po Wrocławiu zabytkowymi pojazdami . Organizuje przejazdy zbiorowe i indywidualne: turystyczne z przewodnikiem, na wesela, kursokonferencje, imprezy sportowe, imprezy i spotkania okolicznościowe.

Tramwaj Mikołaj z 1952 r. 13 miejsc siedzących.