Kategorie
Aktualności Galeria Małgosia

Kolory Lata

Magdalena Sławińska
Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, internistka, specjalistka medycyny rodzinnej i medycyny pracy. Pochodzi z artystycznej rodziny. Krakowską Galerię Dousów założył jej wuj Stefan Dousa, rzeźbiarz, profesor sztuk plastycznych. W 2017 roku zaprezentowała tam na wystawie „Pokolenia” obrazy swojego taty Wacława, córki Karoliny oraz własne.
Uprawianie sztuki przynosi jej radość i pozwala uciec od stresu codzienności. Maluje już od ponad dziesięciu lat, zabierając ze sobą na wszelkie wakacyjne wyprawy, papier, płótna, pędzle, farby i sztalugę, bo zawsze dostrzec można coś frapującego, co warto utrwalić.
Jak powiedział Stefan Dousa na jednym z wernisaży jej wystawy – to jest piękna współpraca dwóch zawodów: medycyny i sztuk plastycznych, bo służy nie tylko wypełnieniu własnej duszy radością, ale i daje uzdrawiającą moc kolorów dla wszystkich.


Jej urlopowym „rajem” stała się Chorwacja, głównie tam wypoczywa i tworzy. Jak twierdzi szum morskich fal chorwackiego wybrzeża Adriatyku, wszechobecny zapach rozmarynu, uroda śródziemnomorskiej przyrody, jak i życzliwość tutejszych mieszkańców najlepiej koi duszę, pieści zmysły, nastraja pozytywnie, dając wielką radość z życia. Te uczucia Magdalena Sławińska stara się przenieść na papier i płótno.