Kategorie
Aktualności Galeria Małgosia

Lekcja przyrody – ptaków Wrocławia

Jakub Paluch wraz z Towarzystwem Miłośników Wrocławia zaprasza na wernisaż wystawy fotografii pt. „Lekcja przyrody – ptaków Wrocławia” w dniu 27 stycznia 2024 o godzinie 17.00.

Wystawa będzie trwać od 23 stycznia do 15 lutego 2024.

„Nazywam się Jakub Paluch i jestem mieszkańcem Wrocławia od ponad 15 lat. Od początku zakochany w tej pełnej historii i kontrastów metropolii. Moje zamiłowanie do fotografii ptaków zaczęło się 5 lat temu, kiedy postanowiłem uchwycić niezwykłe chwile życia dzikiej przyrody w sercu miasta jak i jego okolicach.

Moje obrazy to zapis bliskich spotkań ptaków w miejskim krajobrazie Wrocławia. Staram się uchwycić zarówno ich naturalne piękno, jak i to, jak doskonale współgrają z codziennym rytmem miasta.

Wrocław to nie tylko miejsce, w którym mieszkam, ale również źródło nieustannych inspiracji. Dynamiczne życie miejskie, spokój okolicznych parków, niedalekie pola i rozlewiska – to wszystko wpływa na moje spojrzenie na ptaki w mieście.

Chcę, aby moje zdjęcia były nie tylko zapisem ptasiego życia, ale także przypomnieniem o współistnieniu dzikiej przyrody i miejskiego środowiska. Pragnę podkreślić delikatność tych pięknych istot w otoczeniu, które nie zawsze jest im sprzyjające oraz jak radzą sobie tu na co dzień.

Przez ostatnie 5 lat miałem przyjemność obserwować różnorodność ptaków we Wrocławiu. Możecie spotkać mnie z aparatem w ręku w parkach osiedlowych uliczkach jak i przy pasach zieleni ruchliwych ulic, poszukującego tych magicznych chwil, które tylko ptaki potrafią stworzyć.

Zapraszam Was do odkrycia piękna ptaków we Wrocławiu poprzez moje obrazy. Mam nadzieję, że te fotografie przyniosą Wam radość i zainspirują do doceniania dzikiej natury w naszym codziennym otoczeniu.”

https://www.instagram.com/reel/C2vGKYaIEiE/?igsh=NTZyOWpsbnh1MHY1

Pozdrawiam,
Jakub Paluch 

https://www.instagram.com/reel/C2vGKYaIEiE/?igsh=NTZyOWpsbnh1MHY1