Kategorie
Aktualności

XLVI „Kalendarz Wrocławski”

Towarzystwo Miłośników Wrocławia zaprasza na spotkanie z p. Haliną Okólską, Redaktor Naczelną XLVI Kalendarza Wrocławskiego, które odbędzie się 7 lutego 2023 o godz. 17,00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58. Kalendarz Wrocławski to popularnonaukowy rocznik, stanowiący kompendium wiedzy o Wrocławiu – ciekawych miejscach, wydarzeniach, ludziach i odkryciach, wydawany z przerwami od 1958r. 

9 lutego w Klubie Muzyki i Literatury odbędzie się spotkanie promujące „Kalendarz Wrocławski 2022”.Wielu wrocławian doskonale wie, że „Kalendarz Wrocławski” to nie notatnik z planerem na dany rok, ale najpopularniejsza publikacja Towarzystwa Miłośników Wrocławia, obecna na wrocławskim rynku wydawniczym od 1958 roku. Ten popularnonaukowy rocznik to kompendium wiedzy o Wrocławiu – zbiór informacji o ciekawych miejscach, wydarzeniach, ludziach i odkryciach. To lektura zarówno dla wrocławian, jak i turystów.„Kalendarz Wrocławski” 2022 nr XLVI (46) to wspólne wydawnictwo Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia). To prawie 600 stron, na których prezentujemy około 70 tekstów ilustrowanych ponad 400 zdjęciami. Grono twórców niniejszego numeru to ponad 60 osób. W spotkaniu udział weźmie szeroki skład zespołu redakcyjnego najnowszego numeru „Kalendarza”, w tym między innymi: redaktor naczelna Halina Okólska, zastępca redaktor naczelnej Kamilla Jasińska, Zbigniew Magdziarz czy Paweł Skrzywanek. Podczas wydarzenia publikacja dostępna będzie w promocyjnej cenie! 

XLVI Kalendarz Wrocławski jest dostępny do nabycia w siedzibie „Towarzystwa Miłośników Wrocławia” ul. Odrzańska 39/40 w godzinach od 12,00-18,00. oraz w Ośrodku „Pamięć i Przyszłość (Centrum Historii Zajezdnia), ul. Grabiszyńska 184.