Kategorie
Aktualności Galeria Małgosia

Wystawa Florotypii Elżbiety Wodały

Poprzez wielokrotne powiększenia przybliżam widzom naturalne piękno fascynujących i pobudzających wyobraźnię roślinnych faktur, kształtów i kolorów, co umożliwia głębsze odczucie ich zharmonizowanej lub skontrastowanej kompozycji.

Elżbieta Wodała, wrocławianka, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, bankowiec od 18 lat tworzy „floral collage” tj. kompozycje wyklejane z zasuszonych części roślin. Oryginalne obrazy służą jej jako unikatowe matryce, które przetwarza na artystyczną grafikę cyfrową określaną mianem florotypii. Od 2016 r. także wielkoformatową – drukowaną na płótnach malarskich w limitowanej ilości.

Tematyką jej blisko 280 prac są: pejzaże, różnorodne postacie ludzkie i baśniowe, portrety, ptaki, inspiracje japońskie, madonny i anioły, tancerki, niezwykłe miejsca.

Zostały one dotychczas zaprezentowane 120 razy, tj. na 62 wystawach indywidualnych we Wrocławiu i innych miastach Polski, na 15 zbiorowych – m.in. w Chinach i Korei Płd. oraz podczas 43 spotkań z publicznością, w tym w połowie o charakterze warsztatów.

Twórczość i dokonania autorki, która jest laureatką wielu konkursów, można śledzić na stronie internetowej www.florotypes.com oraz na Facebooku i Instagramie.